2016 ژوئن 1

این‌گونه تصور می‌شود که دیگر افت سرمایه بزرگی رخ نخواهد داد بلکه سپرده‌گذاری کوچکی صورت می‌گیرد. مثال زیر را ملاحظه کنید: افت سرمایه 90 دلاری با سپرده‌گذاری 100 دلاری یک فاجعه است، اگر سپرده‌گذاری 1000 دلار باشد، افت سرمایه منطقی 9% است، و اگر 10000 دلار باشد، آنگاه افت سرمایه را می‌توان نادیده گرفت.

معامله‌گرانی که به‌طور دستی یا با کمک مشاوران حرفه‌ای با استفاده از میانگین گرفتن پوزیشن ها یا مارتینگل معامله می‌کنند، تأکیددارند که اگر حساب شما از وجوه مناسبی برخوردار نیست، به کسب هیچ سودی حساب نکنید. ممکن است سپرده به‌موجب تکانه شدید بازار، به خطر بیفتد. و اگر ما زبانه «Signals» (سیگنال‌ها) در MT4 را بازکنیم و ببینیم کدام مورد دارای گزینه اشتراک است، روشن خواهد شد که نیمی از ارائه‌دهندگان این سیگنال‌ها با استفاده از همان سیستم میانگین‌گیری یا مارتینگل معامله می‌کنند.

قطعاً این راهبردهای با ریسک بالا می‌توانند موجب سوددهی سریع و به‌طور مشابه خالی کردن فوری حساب شوند. پس چگونه ریسک را کاهش دهیم؟ تحلیل‌گر پیشتاز شرکت کارگزاری بین‌المللی NordFX، جان گوردن، در بررسی‌های ماهانه خود به این موضوع خاص می‌پردازد.

 

با توجه به نتایج ماه مه 2016، 10 سیگنال برتر و محبوب مشترکین به شرح ذیل است:

جایگاه

 

نام سیگنال

رشد،

%

تعداد مشترکین

 

هزینه اشتراک در هرماه به دلار

 

I

MenjadiTrader PAMM 144842 (منجدی تریدر پی ای ام ام)

64

447

Free

II

Pound Aussie Real (پوند اوسی رئال)

1010

170

30

III

Small to BIG Money (اسمال تو بیگ مانی)

269

158

29

IV

Fusion Project (فیوژن پراجکت)

397

155

20

V

Green Line Signals (گرین لاین سیگنالز)

77

125

25

VI

MAXI (مکسی)

586

103

25

VII

Lemar Investment Group (لمار اینوستمنت گروپ)

809

95

75

VIII

Q2FX (کیو تو اف ایکس)

1482

90

30

IX

Asia Balance (ایشیا بالانس)

432

82

20

X

CB06143 (سی بی 06143)

309

79

20

 

جان گوردن اظهار می‌دارد: « MenjadiTrader PAMM 144842 (منجدی تریدر پی ای ام ام) به عضو دائمی تلقی می‌گردد و در سال 2016 در میان 10 سیگنال برتر قرار دارد. این سیگنال در مقابل بسیاری از سایر سیگنال‌ها جذاب به نظر نمی‌رسد. گرچه سایر سیگنال‌ها رشد صدی و هزاری در هر سنت را نشان می‌دهند، این سیگنال رشد تنها 17% طی پنج ماه گذشته را نشان داد (از 47% در ژانویه به 64% در مه)، و هم‌زمان در رأس رتبه‌بندی محبوب قرار گرفت. چرا؟ فکر می‌کنم سه دلیل برای آن وجود دارد:

- دلیل اول طول عمر یک سیگنال است، 112 هفته حضور در بازار بدون افت سپرده لزوماً یک تضمین قطعی است؛

- دلیل دوم افت سرمایه بسیار اندک است. افت سرمایه طی دو سال گذشته از 19% فراتر نرفت؛

- دلیل سوم - اشتراک این سیگنال کاملاً رایگان است.

علاوه بر این، شایان‌ذکر است که قطعاً این سیگنال در بازار سیاه  آزاد خریدوفروش نمی‌کند و زمان متوسط حفظ پوزیشن 3 روز است. به‌طورکلی، مؤلف MenjadiTrader PAMM 144842 (منجدی تریدر پی ای ام ام) نسبتاً پیوسته مشغول کار بوده است. در مقایسه، از میان هفت سیگنال، هیچ‌کدام بازدهی حدود 2000% یا بیشتر، با لحاظ رتبه‌بندی ژانویه، در 10 سیگنال برتر فعلی نداشتند. بنابراین موضوعات زیادی برای بررسی و تأمل وجود دارند.»

 

تحلیل‌گر NordFX ادامه داد: «در رابطه با سایر سیگنال‌ها، Pound Aussie Real (پوند اوسی رئال) و Green Line Signals (گرین لاین سیگنالز) در میان عاملان برتر 10سیگنال برتر، طی چهار ماه متوالی عضو ثابت بوده‌اند. و سیگنال دیگری Q2FX (کیو تو اف ایکس) است، این سیگنال با تمام قوا جایگاه خود را در میان 10 مورد برتر برای ماه سوم حفظ کرده است.»

جان گوردن اشاره کرد: «در رابطه با Green Line Signals (گرین لاین سیگنالز)، در نظرات پیشین خودم بر این امر اصرار داشتم که قبل از مشترک شدن در آن، لازم است دو بار فکر کرد. و این امر را ثابت کردم. به دلیل معاملات پرتکاپو، این سیگنال حدود 85% از سپرده‌گذاری را از دست داد. این امر پایانی نسبتاً بارز برای راهبردهای مبتنی بر مارتینگل یا میانگین‌گیری پوزیشن ها است، درنتیجه 700% پیشین به چند ده درصد تغییر یافت. به این معنا که تمامی کاربرانی که در فوریه، مارس و آوریل مشترک Green Line Signals (گرین لاین سیگنالز) شدند پول خود را از دست دادند و ظاهراً تنها مشترکین ژانویه، تنها 125 مشترک از تقریباً 500 مشترک، که یک ماه قبل مشترک این سیگنال شدند توانستند سرمایه خود را حفظ نمایند.

به نظر می‌رسد سیگنال Pound Aussie Real (پوند اوسی رئال) ثبات بیشتری داشته باشد. بااین‌حال باید بااحتیاط مورداستفاده قرار گیرد زیرا افت بالای سرمایه برای آن نسبتاً رایج است و در ماه مه به بالاترین حد خود یعنی 57% رسید. برای آن دسته از مشترکین که سپرده‌های آن‌ها شامل سود اضافی نیز می‌شوند این افت سرمایه می‌تواند بحرانی باشد.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که Q2FX (کیو تو اف ایکس) در مقابل سایر سیگنال‌های پیشین بیشتر در معاملات مورد استقبال باشد چراکه سود بسیار قابل‌توجهی و نیز افت سرمایه نسبتاً قابل قبولی در حدود 10% را به همراه دارد.

 

سیگنال Small to BIG Money (اسمال تو بیگ مانی) جایگاه سوم را در رتبه‌بندی ماه مه به خود اختصاص داد. به نظر من، بسیار زود است که بخواهیم به نتیجه‌گیری معناداری برسیم. این سیگنال تنها سه هفته است که وجود دارد، بعلاوه 388 مبادله از 494 (یعنی حدود 80%) طی روز اول - در 3 مه - انجام شد و سهم عمده‌ای از سود را به خود اختصاص داد. تاکنون، Small to BIG Money (اسمال تو بیگ مانی) افت سرمایه متوسطی را نشان داده است - این افت سرمایه کمتر از 8% است، بااین‌حال با توجه به افت نرخ، ممکن است نتایج مشترکین آن‌قدر شگفت‌انگیز نباشد.

سیگنال Fusion Project (فیوژن پراجکت) عملکرد نسبتاً خوبی را نشان می‌دهد - هیچ مصون‌سازی و مارتینگل وجود ندارد، و بازدهی متوسط حدود 50% در هرماه با حداکثر افت سرمایه کمتر از 10% دارد. تنها نقطه‌ضعف آن عمر کوتاه و کافی این سیگنال است، اما اگر معامله‌گر به‌درستی عمل کند، می‌تواند ثابت شود».

جان گوردن این‌گونه نتیجه گرفت: «سیگنال MAXI (مکسی) واحدی شبیه به Fusion Project (فیوژن پراجکت) است؛  معامله دستی بدون الگو و میانگین‌گیری، رشد آن حدود 60% در ماه و با افت سرمایه 22% است.

ضمناً در رابطه با حداکثر میزان افت سرمایه نباید ثابت و قطعی انگاشته شود.» «برای مثال، در آخرین بررسی سیگنال CB06143 (سی بی 06143) را ستایش کردم زیرا افت سرمایه آن از 4.5% در دو سال عمر آن فراتر نرفت. باید بپذیریم که این نتیجه‌ای برجسته است. اما چند روز پیش سپرده آن تا 21.22% کاهش داشت و یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها تا حدی از بین رفت.  بااین‌حال، CB06143 (سی بی 06143) همچنان از جذابیت سرمایه‌گذاری برخوردار است زیرا درآمدی پایدار و البته هنگفت را نشان می‌دهد. و همان‌طور که می‌دانید،  «کار نیکو کردن از پُر کردن نیست، بلکه تلاش و تمرین پایا و ماندگار می‌شود»؛ به‌ویژه در بازار فارکس.


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را دنبال کنید (در شبکه های اجتماعی)