2018 ژانویه 21

قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به پیش‌بینی هفته‌ی قبل داشته باشیم:

 • EUR/USD. این جفت‌ارز، هرگز از «منطقه‌ی ده‌ساله» خارج نشد؛ منطقه‌ای که با حداکثر دو ساله‌ی ۲۰۱۷ و حداقل ژوئن ۲۰۱۰ و ژولای ۲۰۱۲ تعریف شده است. بنابراین، پیش‌بینی هفته‌ی پیش ما قطعی نبود. در اردوی متخصصین، عدم قطعیت حکمرانی می‌کند؛ چهل درصد متخصصین نظر به رشد و چهل درصدشان نظر به سقوطش داشتند و بیست درصد باقی‌مانده هم، تنها شانه‌هایشان را بالا انداختند. تمام این نظرات درست بود. جفت‌ارز مذکور کمی بالا رفت، کمی پایین آمد و بعد از آن، دوباره بالا رفت. وقتی هفته تمام شد، جفت‌ارز مورد بحث در محلی بود که هفته را شروع کرده بود؛ در نقطه‌ی ۱.۲۲۱۵.
 • GBP/USD. با نگاه به پیش‌بینی هفته‌ی پیش، این مورد را درمیابید :«چهل درصد از تحلیلگران باور دارند که دلار در این هفته ضعیف می‌شود و جفت‌ارز GBP/USD حرکتش به کانال صعودی میان‌مدت را ادامه خواهد داد... هدف آنی این جفت‌ارز در این حرکت، منطقه‌ی ۱.۳۸۳۵-۱.۴۰۰۰ خواهد بود.» این پیش‌بینی دقیق بود. در روز دوشنبه، جفت‌ارز به سمت انتهای خودش شتاب گرفت و با رسیدن به مقاومت ۱.۳۹۴۰، دوبار تلاش کرد تا آن را بکشند. اگرچه بعد از دوبار تلاش ناموفق، دوره‌ی پنج روزه را در ۱.۳۸۵۰ به انتها رساند.
 • بیشتر تحلیلگران (هفتاد درصد) درباره‌ی USD/JPY درست می‌گفتند. نظر آن‌ها این بود که این جفت‌ارز، به پایین خواهد رفت. سطح ۱۱۰.۰۰ به عنوان نزدیک‌ترین حمایت در نظر گرفته شد. جفت‌ارز مورد بحث، در چهارشنبه هفدهم ژانویه‌ به این سطح نزدیک شد و سپس به عقب بازگشت. ابن جفت‌ارز هم مثل یورو به دلار، بعد از کمی درنگ به محلی برگشت که به طور تقریبی، اول هفته را در آن شروع کرده بود؛ سطح ۱۱۰.۸۰.
 • حدود شصت درصد از متخصصین، پیش‌بینی کردند که USD/CHF تا ۰.۹۵۷۵ پایین خواهد آمد. جفت‌ارز دلار به یوآن چین، به این پیش‌بینی وفادار ماند. البته تلاش کرد تا به سطح ۰.۹۵۳۵ هم برسد. البته این جفت ارز نتوانست جای پایش را در این سطح محکم کند؛ به سرعت ۱۰۰ واحد به سمت بالا بازگشت و به نقطه‌ی ۰.۹۶۴۰ رسید.

 

می‌توانیم برای پیش‌بینی هفته‌ی پیش‌رو، نظرات تحلیلگران بانک‌ها و کارگزاری‌های مختلف را به همراه پیش‌بینی‌هایی از شیوه‌های تکنیکال و گرافیکی جمع کنیم و به این صورت خلاصه‌شان کنیم:

 • EUR/USD. بر اساس آرای متخصصین، «خرس‌ها» (افرادی که تمایل به پایین آمدن بازار دارند) نسبت به دیگران کمی برتری دارند (۵۵ درصد در مقابل ۴۵ درصد). این متخصصین انتظار دارند که جفت‌ارز مورد بحث، تا سطح حمایتش در ۱.۲۱۶۵ پایین بیاید و با شکست این سطح، تا منطقه‌ی ۱.۲۰۰۰-۱.۲۰۸۰ پایین بیاید. بیشتر تحلیل‌های گرافیکی و اسیلاتورهای نمودار چهار ساعته، این تحلیل را قبول دارند.
  ولی «گاوها» انتظار دارند که اسیلاتورها و اندیکاتورهای نمودار روزانه درست از آب دربیایند و جفت‌ارز تا ۱.۲۴۰۰ بالا برود.
 • GBP/USD. بیشتر اندیکاتورهای این جفت‌ارز سبز هستند. اگرچه، ۱۵ درصد از اسیلاتورها همین الان هم سیگنال «فروش بیش از اندازه» را برای این جفت‌ارز به ما می‌دهند. تنها پنجاه درصد از متخصصین، انتظار دارند جفت‌ارز در آینده‌ی نزدیک به سمت پایین برود. ولی هشتاد و پنج درصد از آن‌ها، انتظار این اتفاق را در میان مدت می‌کشند.
  هدف «گاوها» ۱.۴۰۰۰ و ۱.۴۰۹۰ است. همچنین، خرس‌ها انتظار دارند که جفت‌ارز ابتدا تا ۱.۳۵۸۵ برود و بعد از آن، به سطوح حمایتی ۱.۳۴۵۵ و ۱.۳۰۰ برسد.
 • USD/JPY. این جفت‌ارز در میانه‌ی کانال جانبی و میان‌مدت ۱۰۸.۰۰-۱۱۴.۷۵ قرار دارد. بیشتر متخصصین (۷۰ درصد) باور دارند که خط حمایت ۱۱۰.۰۰ شکسته شده و جفت‌ارز، حرکتش به مرز پایینی این کانال را ادامه خواهد داد. بیشتر اندیکاتورها (حدود ۸۰ درصد) از این باور حمایت می‌کنند.
  سی درصد از تحلیلگران و تحلیل‌های گرافیکی در دو نمودار چهار ساعته و روزانه، با این نظر موافقند. از نظر آن‌ها، جفت‌ارز مورد بحث باید به آخرین مقاومتش در ۱۱۲.۰۵ بازگردد.
  اگر بخواهیم درباره‌ی میان‌مدت صحبت کنیم، تعداد متخصصینی که از صعود این جفت‌ارز تا ۱۱۲.۰۰-۱۱۳.۷۵ حمایت می‌کنند به ۶۵ درصد می‌رسد.

 

 • آخرین جفت‌ارزی که بررسی می‌کنیم، USD/CHF است. نظر پنجاه و پنج درصد از متخصصین (که با اندیکاتورهای نمودار روزانه و تحلیل‌های گرافیکی در نمودار روزانه کاملا موافق هستند) روی ادامه‌ی روند نزولی است. به گفته‌ی این متخصصین در تابستان ۲۰۱۷، این جفت‌ارز به حداقل ۰.۹۴۰۰ می‌رسد. چهل و پنج درصد باقی‌مانده‌ی تحلیل‌گران و تحلیل گرافیکی در نمودار روزانه، می‌گوید که روند نزولی جفت‌ارز پایان‌یافته است و انتظار می‌رود که رشدش تا ۰.۹۷۰۰ ادامه پیدا کند. مقاومت بعدی در ۰.۹۸۳۵ خواهد بود.

 

NordFX فرصتی منحصر به فرد را برایتان فراهم میاورد تا ارزهای دیجیتال (بیت‌کوین، ایتریوم و لایت‌کوین) را با اهرم ۱:۱۰۰۰ معامله کنید!

کمترین اسپردها، باز کردن حساب فقط در ۱ دقیقه.

 

رومن بوتکو، NordFX


« تحلیل و اخبار بازار
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را دنبال کنید (در شبکه های اجتماعی)