2021 آوریل 10

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته قبل را مرور می‌کنیم:

USD/EUR : اقتصاد آمریکا همچنان با قدرت در حال بازیابی قدرت خودش است. شاخص S&P500 به عدد بالای جدیدی دست پیدا کرده و ارزش اوراق خزانه آمریکا نیز درحال‌رشد است و به همین دلیل، بازده آنها کاهش یافته است. دلار هم همراه با کاهش بازده اوراق در حال نزول است.

اطلاعات بیشتر2021 آوریل 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ آوریل تا ۹ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ آوریل تا ۹ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به رویدادهای هفته گذشته می‌اندازیم:

USD/EUR: اقتصاد آمریکا همچنان با قدرت در حال بازسازی است. داده‌های چشمگیر بازار کار، شاهدی بر این ادعا هستند. به همین دلیل تعداد مشاغل جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی (NFP) در مقایسه با دوره قبل تقریباً دوبرابر شده‌اند (رشد از ۴۶۸ هزار به ۹۱۶ هزار) و این افزایش از پیش‌بینی‌های قبلی (۶۴۷ هزار) نیز ۳۰% بالاتر است. شاخص «PMI تولیدی ISM» نیز از ۶۰٫۸ به ۶۴٫۷ افزایش یافته است. ضمناً طبق گزارش ADP نرخ اشتغال در بخش خصوصی نیز از ۱۷۶۰۰۰ به ۵۱۷۰۰۰ افزایش یافته است. همه این اطلاعات نشان می‌دهند که بسته محرک مالی اقتصاد و تزریق پول به اقتصاد آمریکا، مؤثر بوده‌اند. اما آیا این خبر خوبی برای دلار است؟

اطلاعات بیشتر2021 مارس 28

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ مارس تا ۲ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ مارس تا ۲ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : وضعیت دلار از زمان آغاز همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ مرتباً به‌صورت دوره‌ای تغییر کرده است و گاهی به یک پناهگاه امن و گاهی به یک دارائی ریسکی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. مثلاً دلار در حین صعود بازارهای سهام در نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۰ نزول کرد. ولی دلار از ژانویه همراه با S&P500 رشد کرد. حالا شاخص S&P500 در منطقه بالاترین مقدار طول تاریخ یعنی ۳٫۷۹۵ قرار گرفته است. شاخص دلار DXY  هم در منطقه سالانه بالای خودش یعنی ۹۲٫۷۲ قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ مارس ۲۰۲۱ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : پس از جلسه «کمیته بازار باز» (FOMC) مشخص شد که فدرال رزرو آمریکا قصد ندارد که حداقل تا سال ۲۰۲۳ نرخ‌های بهره را افزایش دهد. تا زمانی که تورم در آمریکا درحال‌رشد است، بخش تولید در حال احیا است و بخش خدمات رشد می‌کند، فدرال رزرو نمی‌خواهد سایر پارامترهای برنامه تسهیل مقداری (QE) را نیز تغییر دهد. فدرال رزرو عقیده دارد که لایحه‌ای که رئیس‌جمهور جو بایدن درباره بسته ۱٫۹ تریلیون دلاری جدید امضا کرده است، اقدام کاملاً مناسبی برای تحریک اقتصاد در حال حاضر است.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ مارس ۲۰۲۱ نخست نگاهی به رویدادهای هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD حتماً به یاد دارید که«جروم پاول» رئیس فدرال رزرو با سخنرانی‌اش در ۴ فوریه، بازارهای سهام آمریکا را به معنای واقعی کلمه پایین کشید. «پاول» هیچ واکنشی نسبت به جهش بازده اوراق خزانه آمریکا که در بالاترین مقدار سالانه‌شان بسته شدند، نشان نداد. هم‌زمان به احتمال سخت‌گیرانه‌تر کردن سیاست پولی اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 6

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۰۸ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۰۸ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۱ابتدا مروری بر اتفاقات هفته گذشته خواهیم داشت:

EUR/USD : یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید «جاروی نو چیزهای کهنه را خوب تمیز می‌کند». اگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا هنوز هم رئیس‌جمهور مانده بود و جایش را به جو بایدن نمی‌داد، احتمالاً «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو را به دلیل سخنرانی‌اش در پنجشنبه چهارم فوریه که بازارهای سهام آمریکا را به معنای واقعی کلمه پایین کشید، یک «خائن» لقب می‌داد. پاول نسبت به جهش بازده اوراق خزانه آمریکا که در بالاترین مقدار سالانه بسته شد هیچ اشاره‌ای نکرد ولی هم‌زمان به احتمال سیاست پولی انقباضی زودرس اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 01 تا 05 مارس 2021

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 01 تا 05 مارس 2021 نخست نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD : همان‌طور که انتظار داشتیم، سخنرانی رئیس فدرال رزرو کاملاً جذاب بود. «جروم پاول» گزارش شش‌ماهه‌ای درباره سیاست پولی را به کنگره ارائه کرد که نشان می‌داد اوضاع احیای اقتصادی آمریکا آن‌قدر که انتظارش را داشتیم، خوب نیست. جهش فعالیت اقتصادی در تابستان ۲۰۲۰ با کند شدن نرخ رشد دنبال شده است. روند کاهش بیکاری کند شده است و هزینه‌های خانوار نیز افزایش پیدا نکرده‌اند.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 20

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: افزایش شدید بازده اوراق قرضه در آمریکا و اروپا فقط به بازار سهام ضربه نزد بلکه به معاملات حمل ارز (کَری ترید) هم لطمه زد و ارزهای تأمین مالی که عمدتاً شامل یورو و دلار آمریکا می‌شوند را حمایت کرد. به‌خاطر دارید که ارز تأمین مالی معمولاً به ارز با نرخ بهره پایین گفته می‌شود. معامله‌گران هنگام اجرای استراتژی معامله حمل ارز، ارز را وام می‌گیرند و بعد آن را به یک ارز دیگر، مثلاً به ارز کشورهای درحال‌توسعه که نرخ بهره بالاتری دارند، تبدیل می‌کنند و سپس آن را سپرده‌گذاری می‌کنند. و حالا کاهش احساس ریسک باعث خروج معامله‌گران از این نوع معامله‌ها شده است و هم یورو و هم دلار را تقویت کرده است. روشن است که این شرایط می‌تواند تحکیم جایگاه این جفت‌ارز را توضیح دهد. و اگرچه در نیمه اول این هفته، برتری با دلار بود اما پس از آن سرمایه‌گذاران از چهارشنبه ۱۷ فوریه اقدام به خرید یوروی ارزان‌تر کردند. به‌این‌ترتیب این جفت‌ارز هفته را در سطح ۱٫۲۱۲۰ آغاز کرد و تقریباً در همان سطح یعنی در ۱٫۲۱۱۵ به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : پیش‌بینی‌های ماهانه اغلب سریع‌تر از پیش‌بینی‌های هفتگی محقق می‌شوند. این بار هم همین اتفاق افتاد. به‌خاطر بیاورید که فقط ۳۰% از متخصصان انتظار داشتند که جفت‌ارز EUR/USD در چشم‌انداز هفتگی رشد کند ولی در پیش‌بینی ماهانه، ۶۰% از متخصصان یعنی اکثریت آنها انتظار این رشد را داشتند.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 6

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ فوریه ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : دلار در طول هفته رشد کرد و نیروی لازم برای این رشد از خوش‌بینی درباره احیای فوری اقتصاد آمریکا تأمین شد. میزان شیوع ویروس کرونا به‌سرعت در حال نزول است: در فاصله فقط سه هفته بعد از اوج شیوع ویروس، میانگین متحرک ۷ روزه شیوع ویروس تقریباً ۵۰% افت کرده و واکسیناسیون موفق با بسته کمک اقتصادی جدیدی تکمیل شده است که معمولاً به شکوفایی اقتصادی در آمریکا ختم می‌شود.

اطلاعات بیشتر2021 ژانویه 30

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای پنجم فوریه 2021

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای پنجم فوریه 2021 ابتدا آخرین اتفاقات هفته قبل را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : ظاهراً نبردهای تجاری که رئیس‌جمهور سابق آمریکا ترامپ به راه انداخته بود به‌تازگی به پایان رسیده‌اند. اما حالا می‌توانیم آغاز جنگ " ارزی" جدید را به همه تبریک بگوییم. شاید در آینده ثابت شود که این جنگ هم به همان اندازه نبرد قبلی، مهیج و غیرقابل‌پیش‌بینی هست. این بار بانک مرکزی اروپا به ریاست کریستین لاگارد بود که خصومت‌ها را اعلام کرد. همان‌طور که شاید حدس زده باشید دشمنی هم سر سیستم فدرال رزرو آمریکا بود.

اطلاعات بیشتر2021 ژانویه 23

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۵ تا ۲۹ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۵ تا ۲۹ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. ما هفت روز قبل چارتی را منتشر کردیم که همبستگی بین شاخص S&P500 و EUR/USD را در اوایل ژانویه نشان می‌داد. اما الآن همه‌چیز به حالت عادی بازگشته است: شاخص S&P500 به رشدش ادامه می‌دهد، در روز ۲۱ ژانویه به رکورد تاریخی ۳۸۵۹٫۸۴ رسید، EUR/USD هم با آن بالا رفت و پیش‌بینی اکثریت متخصصین (۶۵ درصد) را تایید کرد. یورو که دوشنبه در کف ناحیه‌ای ۱٫۲۰۵۳ چشم‌بسته راه می‌رفت، پس از ان تا ۱٫۲۱۹۰ بالا رفت و آخرین نوسانش را هم کمی پایین‌تر، در ۱٫۲۱۷۰ زد.

اطلاعات بیشتر2021 ژانویه 16

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۱۸ تا ۲۲ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۱۸ تا ۲۲ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. در پیش‌بینی هفته‌ی پیش، اکثر متخصصین (۶۰ درصد) می‌گفتند این جفت‌ارز ابتدا تا حمایت ۱.۲۱۰۰ و سپس، احتمالا ۵۰ نقطه پایین‌تر از آن می‌رود. تقریبا همه‌چیز هما‌ن‌طوری پیش رفت که پیش‌بینی شده بود. جفت‌ارز EUR/USD در انتهای هفته‌ی معاملاتی در سطح ۱.۲۰۷۵ بود.

اطلاعات بیشتر2021 ژانویه 9

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال ۱۱ تا ۱۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال ۱۱ تا ۱۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. از زمانی که همه‌گیری کوید۱۹ از ماه مارس گذشته شروع شده است، دلار در حال پایین آمدن بوده و جفت‌ارز EUR/USD هم به همین دلیل بالا رفته است. حالا دیگر چیزی نمانده است که به سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ برسیم. نتایج هفته‌ی گذشته را می‌توان صفر در نظر گرفت. چیزی که در این جا سرزنش می‌شود هم کریسمس و تعطیلات سال جدید است، هم بالا رفتن سود اوراق خزانه‌داری ایالات متحده. در کنار همه‌ی این‌ها، بیانیه‌ی تهاجمی نماینده‌های فدرال رزرو هم قرار دارد.

اطلاعات بیشتر2021 ژانویه 3

پیش‌بینی سال ۲۰۲۱: از یورو و دلار چه انتظاری داشته باشیم

پیش‌بینی سال ۲۰۲۱: از یورو و دلار چه انتظاری داشته باشیم اگر کسی بپرسد که در بازار فارکس، کدام جفت‌ارز مهمتر از بقیه است و بیشترین نقدینگی را در خودش دارد، پاسخ به سرعت مشخص خواهد شد. حتی تازه‌کارها هم می‌گویند «مشخص است که EUR/USD». حتی نمی‌توان در این پاسخ شک کرد. حجم معاملات این جفت‌ارز در روز به ۱ تریلیون و صد میلیارد دلار می‌رسد. این ارزها نماینده‌ی دو اقتصاد قدرتمند دنیا هستند. دلار آمریکا هم مهمترین ارز ذخیره در دنیا به حساب میاید. بسیاری از بانک‌های مرکزی اکثر ذخایر طلا و ارزشان (حدود ۶۰ درصد) را به دلار نگه می‌دارند. یورو با ۲۲ درصد در مقام دوم قرار می‌گیرد.

اطلاعات بیشتر2020 دسامبر 27

پیش‌بینی سال ۲۰۲۱: آیا بیت‌کوین ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟

پیش‌بینی سال ۲۰۲۱: آیا بیت‌کوین ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟ آیا «طلای قرن ۲۱» است یا حباب صابونی که می‌خواهد بترکد؟ در سال گذشته، به دفعات درباره‌ی مزایا و معایب بیت‌کوین حرف زدیم. دلایل بالا و پایین رفتنش را هم تحلیل کردیم. بنابراین تصمیم گرفتیم که در این پیش‌بینی، تنها نظرات متخصصین را درباره‌ی چشم‌انداز این ارز بگوییم.

شاید تصمیم بگیرید که صبر کنید و برای سود بلند‌مدت در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید. شاید هم نخواهید ریسک کنید و ترجیح دهید که این دنیا را به طور کامل کنار بگذارید. در کل تصمیم این که چه چیزی را بخرید، بفروشید یا این که کلا دست به کاری نزدید، کاملا با خودتان است.

اطلاعات بیشتر2020 دسامبر 19

پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۱ تا ۲۵ دسامبر سال ۲۰۱۹

پیش‌بینی بازار فارکس برای ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۱ تا ۲۵ دسامبر سال ۲۰۱۹ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. بانک «بنک آو امریکا مریل لینچ» (Bank of America Merrill Lynch) می‌گوید فراگیرترین استراتژی بازار بعد از «خرید سهام»، «فروش دلار» است. معاملات فروش نوسان‌گیری در این جفت‌ارز، به رکوردی دو ساله رسیده است. شاخص دلار (DXY) به پایین‌تر از ۹۰ آمده است و این در حالی است که در ۱۵ مارس ۲۰۲۰ در ۱۰۲.۸۲ بود. دلار در روزهای قبل ارزشش را دوباره بازیابی کرده است. دلیل این اتفاق هم این است که در کنگره‌ی ایالات متحده، از بسته‌ی تحریک مالی جدیدی صحبت می‌شود. از همه‌چیز گذشته، هر دلار جدیدی که به اقتصاد آمریکا وارد شود قدرت خرید این ارز را کاهش می‌دهد.

اطلاعات بیشتر2020 دسامبر 12

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۴ تا ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۴ تا ۱۸ دسامبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. همان‌طور که انتظار می‌رفت، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را بدون تغییر و در همان سطح صفر درصد باقی گذاشت. یورو به نوعی شانس داشت تا ارزشش را در برابر دلار ضعیف کند. اما به دلیل تصمیم بانک مرکزی اروپا برای بالا بردن برنامه‌ی خرید اضطراری شیوع (PEPP) به اندازه‌ی ۵۰۰ میلیارد دلار دیگر و در پس آن، توضیح کریستین لگارد، این شانس از دست رفت. البته این تصمیم کسی را شگفت‌زده نکرد. ما یک هفته خروجی‌اش را پیش‌بینی کرده بودیم. به علاوه، حجم این برنامه به میانه‌ی پیش‌بینی مشارکت‌کننده‌های بازار رسید که ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد یورو بود. اما مطمئنا همین پیش‌بینی‌پذیری بود که نگذاشت EUR/USD به سمت جنوب باز نگردد.

اطلاعات بیشتر2020 دسامبر 5

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۷ تا ۱۱ دسامبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۷ تا ۱۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. دلار به پایین آمدنش ادامه می‌دهد، یورو هم همین‌طور بالا می‌رود. این جفت‌ارز از ابتدای نوامبر از ۱.۱۶۰۰ به ۱.۲۱۷۵ رسیده است. دلیل اصلی ضعیف شدن ارز ایالات متحده این است که اشتهای ریسک در جهان افزایش پیدا کرده. در شرایطی که درباره‌ی واکسن کرونا اخبار مثبت بیرون میاید، بازار به این باور رسیده است که اقتصاد دنیا به طور حتم دوباره جان خواهد گرفت. بازار بیشتر از اقتصاد آمریکا، به این باور دارد که اقتصاد کشورهای دیگر جهان بهبود پیدا خواهد کرد؛ آن‌هایی که شامل کشورهای در حال توسعه می‌شوند. شرایط ایالات متحده به خودی خود اشتیاق کسی را برنمی‌انگیزد. شاخص‌های اصلی مثال فعالیت کسب و کار و اشتغال، هفته‌ی گذشته منفی شدند. کافی است در نظر داشته باشیم تعداد شغل‌های جدیدی که خارج از بخش کشاورزی ساخته شده‌اند (NFP)، از ۶۱۰ هزار ماه اکتبر به ۲۴۵ هزار ماه نوامبر رسیده است. دلیل این اتفاق هم اقداماتی است که برای قرنطینه انجام شده.

اطلاعات بیشتر2020 نوامبر 28

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۳۰ نوامبر تا ۴ دسامبر۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۳۰ نوامبر تا ۴ دسامبر۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. هفته‌ی پیش، ۶۵ درصد از متخصصین ارز اروپایی را ترجیح می‌دادند. تحلیل‌های گرافیکی، ۹۰ درصد از اندیکاتورها و ۷۵ درصد از اسیلاتورهای نمودار روزانه هم با گاوها بودند. مشخص شد که این پیش‌بینی تقریبا درست بوده است. می‌گوییم تقریبا، چرا که انتظار داشتیم با شکسته شدن خط مقاومت ۱.۱۹۰۰، جفت‌ارز EURUSD به ناحیه‌ی ۱.۲۰۰۰-۱.۲۱۰۰ برسد. اما تا آخرین لحظه‌ی هفته تنها توانست تا ارتفاع ۱.۱۹۶۰ بالا برود. شاید دلیل این تعطیلات آخر هفته‌ی ایالات متحده بوده باشد؛ عید شکرگزاری در ۲۶ نوامبر و «بلک‌فرایدی» در ۲۷ این ماه.

اطلاعات بیشتر2020 نوامبر 21

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۲۳ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۲۳ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. هفته‌ی گذشته دوباره درباره‌ی ابهام کاملی که در بازار وجود دارد صحبت کردیم. این که سرمایه‌گذاران فقط شانه‌هایشان را بالا میاندازند و نمی‌دانند که در آینده‌ی نزدیک باید چه انتظاری داشته باشند. سپس پیش‌بینی‌ای دادیم که برای چنین شرایطی مناسب می‌نمود: ۵۰ درصد از متخصصین با گاوها بودند، ۴۰ درصد با خرس‌ها بودند و ۱۰ درصد مابقی موضعی خنثی گرفته بودند. بیشتر این پیش‌بینی هم درست بود. جفت‌ارز کل هفته را در بازه‌ی نازک ۱.۱۸۱۵-۱.۱۸۹۰ گذراند و دوره‌ی پنج‌روزه را در بخش مرکزی‌اش، در سطح ۱.۱۸۵۸ تمام کرد.

اطلاعات بیشتر2020 نوامبر 14

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۱۶ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و بازار ارزهای دیجیتال، ۱۶ تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. هفته‌ی گذشته، شروع کردیم و درباره‌ی ابهام کامل در بازار صحبت کردیم. سرمایه‌گذاران تنها شانه‌هایشان را بالا میاندازند و نمی‌دانند که در آینده‌ی نزدیک چه اتفاقی برایشان میافتد. بله؛ جو بایدن انتخابات را برنده شد. البته فعلا این‌طور به نظر می‌رسد. چرا که ترامپ همین الآن هم اسناد زیادی درباره‌ی تحریف و تخلف در انتخابات جمع‌آوری کرده است و می‌خواهد نتیجه‌ی انتخابات را در دادگاه تغییر دهد. فعلا تعدادی از بخش‌های دولت که اداره‌ی اطلاعات ملی (ODNI) هم جزوشان است، گفته‌اند که از تغییر رییس‌جمهور حمایت نمی‌کنند. توزیع کرسی‌های سنای ایالات متحده هم هنوز مشخص نشده است. اولویت‌های این کشور که اقدامات مالی و برنامه‌های حمایت از اقتصاد هم جزوشان است، به این توزیع بستگی دارد. 

اطلاعات بیشتر2020 نوامبر 7

پیش‌بینی ارزهای دیجیتال و بازار فارکس،۹ تا ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی ارزهای دیجیتال و بازار فارکس،۹ تا ۱۳ نوامبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. همان‌طور که در پیش‌بینی قبلی‌مان انتظار داشتیم، به لطف پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده، رشد سهام این کشور و گزارش‌های امیدبخش از جبهه‌ی نبرد با کوید۱۹، یورو و رقبای دیگر دلار به سرعت در حال بازپس‌گیری ضررهای از دست رفته‌شان هستند.

اطلاعات بیشتر2020 اکتبر 31

پیش‌بینی ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، تا نوامبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی ارزهای دیجیتال و بازار فارکس،  تا  نوامبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. به نظر می‌رسد که بازار تصمیم گرفته توجه چندانی به انتخابات ایالات متحده نشان ندهد سرمایه‌گذاران بیشتر نگران این هستند که موج دوم کوید۱۹ در بر قدیم و جدید چه اتفاقاتی را رقم خواهد زد و نهاد‌های ناظر در دو سوی اقیانوس اطلس، چه اقداماتی را انجام می‌دهند.

اطلاعات بیشتر2020 اکتبر 24

Forex Forecast and Cryptocurrencies Forecast for October 26 - 30, 2020

Forex Forecast and Cryptocurrencies Forecast for October 26 - 30, 2020First, a review of last week’s events:

EUR / USD. 40% of analysts predicted the growth of this pair to the 1.1900 zone and were right: the local weekly high was recorded at 1.1880, and the five-day period ended at 1.1860.

Strong macro statistics from the United States, as well as a record increase in the number of COVID-19 infected in the Old World, seemed to reverse the pair's trend south on October 21. But then Europe, together with Germany, showed an increase in business activity. This reduced the chances of a build-up of the European quantitative easing (QE) program and further growth in bond prices, which allowed the pair to return to its weekly highs;

اطلاعات بیشتر2020 اکتبر 17

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۱۹ تا ۲۳ اکتبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۱۹ تا ۲۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. بازار را در حال حاضر دو عامل اصلی جلو می‌برند: موج دوم کرونا و انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی آمریکا در سوم نوامبر.

نهصد هزار درخواست جدید برای بیمه‌ی بیکاری، اوضاع بازار کار آمریکا را نشان می‌دهد. اقتصاد نیاز دارد که اقدامات محرک بیشتری نیاز دارد. به گفته‌ی وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، امکان این که دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در ایالات متحده قبل از انتخابات، بر سر این اقدامات محرک به توافق برسند اندک است. آمارهای ضعیف اقتصادی هم اشتهای ریسک بازار را به طور زیادی خفه کرده است و شاخص‌های بازار چون S&P500 را پایین آورده است. این اتفاقات به طور مشخص به سود ارز ایالات متحده بوده است. دلار، تا روز سه‌شنبه ۱۳۵ نقطه به دست آورد و جفت‌ارز EURUSD به کف ناحیه‌ای ۱.۱۶۸۵ رسید. به دنبال این حرکت روندی رو به پایین به وجود آمد و این جفت‌ارز، دوره‌ی معاملاتی پنج‌روزه‌اش را در ۱.۱۷۱۵ تمام کرد.

اطلاعات بیشتر2020 اکتبر 10

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۱۲ تا ۱۶ اکتبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۱۲ تا ۱۶ اکتبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. ما مکررا درباره‌ی ترس بانک مرکزی اروپا از تقویت یورو نوشته‌ایم. این اتفاق می‌تواند تهدیدی برای اقتصاد ناحیه‌ی یورو باشد. اما نه رییس بانک مرکزی اروپا کریستین لگارد و نه همکارانش نمی‌خواهند با فدرال رزرو جنگ ارزی شروع کنند. به همین دلیل هم تلاش دارند تا به بازار نه با اقدامات، بلکه با کلمات جهت دهند.

اطلاعات بیشتر2020 اکتبر 3

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۵ تا ۹ اکتبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، ۵ تا ۹ اکتبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. سوالی که هفته‌ی پیش تلاش می‌کردیم پاسخ دهیم این بود که آیا این جفت‌ارز نزولش را ادامه می‌دهد یا دوباره به کانال ۱.۱۷۰۰-۱.۲۰۱۰ باز می‌گردد. متخصصین هنوز نتوانسته‌اند پاسخ شفافی به این سوال دهند. نظرات آن‌ها به این صورت تقسیم شده است که ۲۰ درصد می‌گویند جفت‌ارز نزول می‌کند، ۳۰ درصد می‌گویند بالا می‌رود و ۴۰ درصد هم موضعی خنثی گرفته‌اند. جفت‌ارزی که درباره‌اش صحبت می‌کنیم هم نتوانست به نزولش ادامه دهد. اما سخت بود که به حرکتش بگوییم بازگشت به کانال. نمودار در روز سه‌شنبه اول اکتبر به ۱.۱۷۰۰ رسید، دوباره بازگشت و دوره‌ی معاملاتی پنج روزه را در ۱.۱۷۱۵ تمام کرد.

اطلاعات بیشتر2020 سپتامبر 26

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۸ سپتامبر تا ۲ اکتبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۸ سپتامبر تا ۲ اکتبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. اکثر متخصصین (۷۵ درصد) که اسیلاتورها هم از آن‌ها پشتیبانی می‌کردند و نشان می‌دادند جفت‌ارز بیش از حد خریداری می‌شود، انتظار داشتند که نمودار به سمت پایین اصلاح شود. استدلال آن‌ها این بود که جفت‌ارز، هفته را در روز جمعه ۱۸ سپتامبر، نزدیک به ناحیه‌ی قدرتمند ۱.۱۹۰۰ تمام می‌کند. مشخص شد که سناریوی بالا ۱۰۰ درصد درست بود و EUR/USD، هفته‌ی پیش خط حمایت ۱.۱۷۰۰ را در حرکت رو به پایین هفته‌ی پیشش شکست و به ۱.۱۶۱۰ رسید.

اطلاعات بیشتر2020 سپتامبر 19

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۱ تا ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰

پیش‌بینی بازار ارزهای دیجیتال و بازار فارکس، ۲۱ تا ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ قبل از هرچیز، بیایید نگاهی به اتفاقات هفته‌ی قبل داشته باشیم:

EUR/USD. منابع رویترز می‌گویند که نرخ نزدیک به ۱.۲۰۰۰ در حال حاضر برای هر دو طرف مناسب است؛ چه فدرال رزرو و چه بانک مرکزی اروپا. با نگاه به چارت، می‌توان عدد را شفاف‌تر کرد و به جای ۱.۲۰۰۰، گفت ۱.۱۸۵۰. بالاخره جفت‌ارز هفت هفته است که در این افق نوسان می‌کند. اما در واقعیت، اختلاف ۱۵۰ نقطه‌ای در اینجا آن‌قدرها به چشم نمیاید.

اطلاعات بیشتردریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را دنبال کنید (در شبکه های اجتماعی)