2021 سپتامبر 25

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۷ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۲۱ EUR/USD : آغازی بر پایان QE

فدرال رزرو در جلسه ۲۱ تا ۲۲ سپتامبر خودش هیچ تغییری در سیاست پولی ایجاد نکرد. البته این رگولاتور به‌وضوح در نظراتش اعلام کرد که در اوایل نوامبر احتمالاً آماده کاهش آرام برنامه محرک مالی (QE) خواهد بود.

اطلاعات بیشتر2021 سپتامبر 18

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۰ تا ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۰ تا ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ EUR/USD: انتظار برای تصمیم فدرال رزرو آمریکا

تقویت دلار همچنان ادامه دارد و جفت‌ارز EUR/USD هم به همین دلیل به سمت جنوب حرکت می‌کند. این جفت‌ارز دوشنبه ۱۳ سپتامبر را در ۱.۱۸۱۰ شروع کرد ولی این دوره پنج‌روزه را در ۱.۱۷۳۰ به پایان رساند. این تقویت دلار قطعاً خیلی قوی نیست و فقط ۸۰ نقطه نزول را نشان می‌دهد. اما باید این نکته را در نظر گرفت که دوهفته قبل یعنی ۳ سپتامبر، این جفت‌ارز در ۱.۱۹۰۸ قرار داشت.

اطلاعات بیشتر2021 سپتامبر 11

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۳ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۳ تا ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ EUR/USD: تنظیم مجدد «برنامه محرک مالی» در منطقه یورو

جلسه بانک مرکزی اروپا در پنجشنبه ۹ سپتامبر مطابق انتظار و بدون شگفتی به پایان رسید. نرخ بهره ثابت و در حد ۰% باقی ماند. این رگولاتور اروپایی کمی به نفع «کبوترها» موضع گرفت و کاهش برنامه محرک مالی (QE) را پیشنهاد کرد. اگر بخواهیم دقیق‌تر صحبت کنیم، «کریستین لاگرید» ، رئیس این بانک عقیده دارد این اقدام حتی «کاهش مقدار بازخرید دارائی‌ها» هم نیست بلکه فقط «تنظیم مجدد» برنامه محرک مالی است. کاهش خرید دارایی‌ها در سه‌ماهه چهارم فقط به معنای خنثی شدن تصمیمی است که در ماه مارس برای افزایش خرید دارائی‌ها اتخاذ شده بود. بانک مرکزی اروپا در جریان اجرای این فرایند همچنان منعطف باقی می‌ماند و در صورت لزوم شاید در اوایل سال بعد، سرعت خریدها را تغییر دهد. ممکن است این رگولاتور در جلسه‌اش در ماه دسامبر نخواهد اقدامات پرشتابی را انجام دهد اما در آنجا مجبور خواهد بود تا برنامه واضح‌تری را برای کاهش محرک مالی ارائه کند. در این فاصله، این بانک بر اوضاع نظارت خواهد کرد. نتایج انتخابات مقدماتی آلمان، که در ۲۶ سپتامبر برگزار خواهد شد، اهمیت زیادی دارد. به‌ویژه چون این اولین انتخابات پس از سال ۲۰۰۵ است که آنگلا مرکل در آن رهبری اتحادیه دموکرات مسیحی را به عهده ندارد.

اطلاعات بیشتر2021 سپتامبر 4

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۶ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۶ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱ EUR/USD: افت دلار و افزایش اشتهای ریسک

همیشه حق با اکثریت نیست. هفته گذشته فقط ۳۰% از متخصصان به رشد EUR/USD  تا ۱.۱۹۰۰ رأی دادند. اما در نهایت ثابت شد که حق با آنها بوده است. پس از انتشار داده‌های بازار کار آمریکا در جمعه ۳ سپتامبر، این جفت‌ارز تا ارتفاع ۱.۱۹۰۸ جهش کرد و دوره پنج‌روزه را در ۱.۱۸۸۰ به پایان رساند. پس از آن که «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو، اظهاراتی به نفع کبوترها در «جکسون هول» بیان کرد و ابهام درباره زمان آغاز کاهش برنامه تحریک مالی (QE) ادامه یافت، تضعیف دلار ادامه پیدا کرد.

اطلاعات بیشتر2021 آگوست 29

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳۰ آگوست تا ۳ سپتامبر ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳۰ آگوست تا ۳ سپتامبر ۲۰۲۱ EUR/USD: سه شاهین و یک کبوتر در «جکسون هول»

در بررسی قبلی دیدیم که ۳۵% از متخصصان، بازگشت جفت‌ارز  EUR/USD  به محدوده ۱.۱۹۰۰-۱.۱۷۰۰ را پیش‌بینی می‌کردند و 25% از اسیلاتورها هم قرارگرفتن این جفت‌ارز در منطقه بیش‌فروش را نشان می‌دادند. این جفت‌ارز در ۲۰ آگوست، پس از رسیدن به مقدار پایین سالانه ۱.۱۶۶۵ وارد اصلاح شد و پنجشنبه به ۱.۱۷۷۵ رسید.

اطلاعات بیشتر2021 آگوست 21

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۳ تا ۲۷ آگوست ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۳ تا ۲۷ آگوست ۲۰۲۱ EUR/USD : فدرال رزرو به دلار قوی نیاز دارد، بانک مرکزی اروپا به یوروی ضعیف

در بررسی قبلی اشاره کردیم که انتشار صورت‌جلسات FOMC در فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه ۱۸ آگوست مهم‌ترین رویداد هفته است. بنا بود که جدول زمانی کاهش برنامه محرک مالی (QE) به‌وضوح در این سند مشخص شود. البته همه چیز در این سند کاملاً شفاف نبود. برخی مدیران فد همچنان عقیده دارند که آغاز محرک‌های مالی در زمانی زودتر در بهار ۲۰۲۲ لازم است. البته دیدگاه مخالفی هم وجود دارد که کاهش محرک مالی باید قبل از پایان امسال اتفاق بیفتد. همین دیدگاه بود که باعث کاهش اشتهای ریسک سرمایه‌گذاران و تقویت بیشتر دلار شد.

اطلاعات بیشتر2021 آگوست 15

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۶ تا ۲۰ آگوست ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۶ تا ۲۰ آگوست ۲۰۲۱ EUR/USD: تمرکز بر تورم

پیش‌بینی هفته گذشته صددرصد درست از آب درآمد. یادتان هست که ۷۰% از متخصصان می‌گفتند EUR/USD پایین‌ترین قیمت آخر مارس در ۱.۱۷۰۰ را دوباره تجربه خواهد کرد؟ خب این جفت‌ارز خیلی زود یعنی چهارشنبه به سطح ۱.۱۷۰۵ رسید. البته عوامل تقویت دلار به‌اندازه کافی قوی نبودند و این جفت‌ارز در نیمه دوم هفته به جهت عکس یعنی به سمت شمال حرکت کرد.

اطلاعات بیشتر2021 آگوست 7

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۹ تا ۱۳ آگوست ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۹ تا ۱۳ آگوست ۲۰۲۱ EUR/USD: کل ماجرا مربوط به بازار کار است

موج دیگری از امواج سینوسی در چارت جفت‌ارز EUR/USD  ثبت شدند: این جفت‌ارز در هفته اول آگوست دقیقاً همان قدر سقوط کرد که هفته آخر جولای رشد کرده بود.

اطلاعات بیشتر2021 جولای 17

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ جولای ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ جولای ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: اطلاعات اقتصاد کلانی که هفته گذشته منتشر شدند، نشان‌دهنده احیای اقتصاد آمریکا و بازار کار بودند. روز سه‌شنبه ۱۳ جولای آمارهای تورم منتشر شدند که خیلی فراتر از پیش‌بینی‌ها بودند. شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئن ۰.۹% افزایش پیدا کرد، این شاخص به‌صورت سالانه ۵.۴% رشد داشت که بالاترین نرخ رشد از سال ۲۰۰۸ است. شاخص هسته‌ای (core index) که قیمت‌های انرژی و غذا در آن لحاظ نمی‌شود به رکورد رشد سال‌به‌سال خود از سال ۱۹۹۱ یعنی ۴.۵% رسیده است.

اطلاعات بیشتر2021 جولای 10

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۲ تا ۱۶ جولای، ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۲ تا ۱۶ جولای، ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: همان‌طور که اکثر متخصصان (۶۵%) پیش‌بینی می‌کردند، تضعیف دلار در ابتدای هفته ادامه پیدا کرد و جفت‌ارز EUR/USD صعود کرد. اطلاعات ناامیدکننده بازار کار آمریکا که در ۲ جولای منتشر شد، بر دلار تاثیر گذاشت. طبق پیش‌بینی‌ها قرار بود نرخ بیکاری از ۵٫۸% به ۵٫۷% افت کند ولی عکس این پیش‌بینی اتفاق افتاد و نرخ بیکاری به ۵٫۹% افزایش پیدا کرد.

اطلاعات بیشتر2021 جولای 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ جولای ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ جولای ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: وقتی پیش‌بینی هفته قبل را می‌نوشتیم اکثر تحلیل‌گران (۶۰%) که از سوی ۸۵% از اسیلاتورها و اندیکاتورهای روند حمایت می‌شدند، به تقویت دلار و نزول جفت‌ارز EUR/USD تا مقدار پایین ۱۸ ژوئن یعنی ۱٫۱۸۴۵ رأی می‌دادند. این پیش‌بینی کاملاً درست از آب در آمد و این جفت‌ارز در چهارشنبه ۳۰ ژوئن به هدف تعیین‌شده‌اش رسید. اما دلار آنجا متوقف نشد و شاخص DXY در جمعه ۲ جولای به بالاترین مقدار سه‌ماهه خودش رسید و به قله ۹۲٫۶۹۹ دست پیدا کرد.

اطلاعات بیشتر2021 ژوئن 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۸ ژوئن تا ۲ جولای ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۸ ژوئن تا ۲ جولای ۲۰۲۱ ابتدا رویدادهای هفته پیش را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: داده‌های بازار کار و اقتصاد آمریکا که هفته گذشته منتشر شد آن‌چنان اثر مثبتی نداشت که باعث خشنودی فعالان بازار شود. رشد تولید ناخالص داخلی Q1 (۶٫۴%) مطابق با پیش‌بینی‌ها بود و نسبت به انتظارات بازار، بهتر یا بدتر نبود. نقاط تاریک و ناامیدکننده‌ای هم وجود داشتند مثلاً درخواست‌های اولیه برای گرفتن حقوق بیکاری برابر با ۴۱۱ هزار درخواست بود درحالی‌که پیش‌بینی‌ها حاکی از ۳۸۰ هزار درخواست بود. افزایش سفارش کالاهای بادوام در ماه می فقط در حد ۲٫۳% بود که کمتر از مقدار مورد انتظار ۲٫۷% است. سفارش‌های کالاهای سرمایه‌ای هم به ناحیه منفی یعنی ۰٫۱%- نزول کردند. در کنار این موارد، رشد کسب‌وکارها در «مارکیت» آلمان (۶۰٫۴ در ژوئن نسبت به ۵۶٫۲ در ماه مِی) و کل منطقه یورو (۵۹٫۲ در برابر ۵۷٫۱) را نیز شاهد بودیم.

اطلاعات بیشتر2021 ژوئن 19

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۱ تا ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۱ تا ۲۵ ژوئن ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: برگزاری جلسه فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه ۱۶ ژوئن، رویداد کلیدی هفته بود. هیچ تصمیم مهم خاصی در این جلسه گرفته نشد و نرخ بهره در ۰٫۲۵% باقی ماند. ضمناً فدرال رزرو اعلام کرد که چاپ پول و بازخرید دارائی‌ها را با حجم قبلی ۱۲۰ میلیارد دلار ادامه خواهد داد. اما همان‌طور که انتظار می‌رفت، پس از این جلسه، نقشه راه این رگولاتور فاش شد که و طرف‌داران روند گاوی دلار به هدفی که منتظرش بودند رسیدند.

اطلاعات بیشتر2021 ژوئن 12

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۴ تا ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۴ تا ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD: پنجشنبه ۱۰ ژوئن، یک روز کلیدی در هفته گذشته بود. دو رویداد مهم در این روز اتفاق افتادند: جلسه بانک مرکزی اروپا و انتشار اطلاعات بازار مصرف‌کننده آمریکا. بیایید درباره هرکدام از آنها به ترتیب صحبت کنیم.

اطلاعات بیشتر2021 ژوئن 5

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۷ تا ۱۱ ژوئن، ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۷ تا ۱۱ ژوئن، ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD: وقتی پیش‌بینی هفته گذشته نوشته می‌شد، ۵۰% از تحلیل‌گران انتظار داشتند که دلار تقویت شود و جفت‌ارز EUR/USD تا منطقه ۱٫۲۰۰۰ افت کند، ۳۰% به تداوم روند ساید در کانال ۱٫۲۲۶۵-۱٫۲۱۲۵ رأی دادند و ۲۰% دیگر از شکسته شدن مرز بالائی این کانال حمایت می‌کردند.

اطلاعات بیشتر2021 می 29

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۳۱ می تا ۴ ژوئن، ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۳۱ می تا ۴ ژوئن، ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

 EUR/USD: اگر نگاهی به چارت این جفت‌ارز در D1 بیندازید می‌توانید با اطمینان درباره روند صعودی در هشت هفته گذشته صحبت کنید. اما اگر به سمت تایم فریم‌های پایین‌تر، H4 یا H1 حرکت کنیم، روشن می‌شود که در دو هفته گذشته  یک«حرکت ساید» وجود داشته که به دامنه ۱٫۲۲۶۵-۱٫۲۱۲۵ محدود شده است. آخرین قوس دوره پنج‌روزه در ناحیه نقطه پیوُت این کانال یعنی در سطح ۱٫۲۱۹۴ قرار گرفته است ولی هیچ سرنخی از روند آینده به ما نمی‌دهد.

اطلاعات بیشتر2021 می 22

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ مِی، ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۴ تا ۲۸ مِی، ۲۰۲۱ ابتدا رویدادهای هفته قبل را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: شرح مذاکرات کمیته بازار باز فدرال (FOMC) که چهارشنبه ۱۹ می منتشر شد، نشان می‌دهد که: «برخی اعضای کمیته عقیده دارند که اگر اقتصاد آمریکا به‌سرعت به سمت اهداف تعیین شده توسط فدرال رزرو حرکت کند، بهتر است بحث درباره موضوع کاهش محرک مالی آغاز شود». جمله‌بندی این بخش بسیار مبهم است. اما ظاهرا علیه خرس‌هایی است که تلاش می‌کردند تا دلار را تقویت کنند و جفت‌ارز EUR/USD را پایین بکشند. به همین دلیل این جفت‌ارز از مقدار بالای هشت هفته گذشته در ۱٫۲۲۴۵ به‌اندازه ۸۵ نقطه نزول کرد و تا حمایت ۱٫۲۱۶۰ رسید.

اطلاعات بیشتر2021 می 16

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ می‌۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۷ تا ۲۱ می‌۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: همان‌طور که اکثر متخصصان (۶۰%) پیش‌بینی می‌کردند، نیمه نخست هفته به نفع دلار بود و دلار در این مدت تقویت شد و جفت‌ارز EUR/USD تا حمایت ۱٫۲۰۵۰ افت کرد. گزارش تورم آمریکا که چهارشنبه ۱۲ می منتشر شد، افزایش چشمگیر تورم در آوریل را نشان می‌داد و ضربه سختی به بازار سهام زد. شاخص قیمت مصرف‌کننده تا ۰٫۸% رشد کرد که شدیدترین افزایش رشد ماهانه از سال ۲۰۰۹ محسوب می‌شود. تورم سالانه نیز در مارس ۲۰۲۱ تا ۴٫۲% افزایش پیدا کرده است در حالی که این مقدار در مارس ۲۰۲۰ برابر با ۲٫۶% بود و این شدیدترین شتاب رشد تورم از سال ۲۰۰۸ محسوب می‌شود.

اطلاعات بیشتر2021 می 9

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ مِی، ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۰ تا ۱۴ مِی، ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به رویدادهای هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD : مدت‌هاست که صحبت‌های زیادی درباره این می‌شنویم که اقتصاد آمریکا با چه سرعتی و به چه خوبی در حال احیا شدن است. اما «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو، هفته قبل هشدار داد که وضعیت اقتصادی هنوز کاملاً شکننده است و شتاب تورم فقط یک عامل موقتی است. ظاهراً او قبل از همه از این موضوع مطلع شده است ولی حالا همه مردم به این موضوع پی برده‌اند: اوضاع آن‌طور که به نظر می‌رسد، عالی نیست. تعداد زیادی از اندیکاتورهای اقتصاد کلان که هفته قبل منتشر شدند به رنگ قرمز بودند. شاخص فعالیت تجاری ISM در بخش تولید به ۶۰٫۷ رسیده است در حالی که مقدار پیش‌بینی‌شده ۶۵٫۰ بود. گزارش ADP درباره نرخ اشتغال در بخش خصوصی عدد ۷۴۲۰۰۰ شغل را نشان می‌دهد در حالی که مقدار پیش‌بینی‌شده ۸۰۰۰۰۰ بود. شاخص فعالیت تجاری ISM در بخش خدمات نیز ۶۲٫۷ شده است و نه ۶۴٫۳. البته فاجعه کامل را در شاخص مهمی مثل تعداد شغل‌های جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی (NFP) مشاهده می‌کنیم: در ماه مارس ۷۷۰ هزار شغل خلق شد و انتظار ۹۸۷ هزار شغل در آوریل داشتیم اما در عمل فقط ۲۶۶ هزار شغل واقعاً خلق شد یعنی ۳٫۷ برابر کمتر از مقدار پیش‌بینی‌شده.

اطلاعات بیشتر2021 می 1

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳ تا ۷ می ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳ تا ۷ می ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به رویدادهای هفته قبل می‌اندازیم:

USD/EUR: سه اتفاق مهم در هفته آخر آوریل افتاد: برگزاری جلسه فدرال رزرو، انتشار داده‌های مربوط به تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا و منطقه یورو.

اطلاعات بیشتر2021 آوریل 24

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۶ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۶ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا رویدادهای هفته قبل را مرور می‌کنیم:

USD/EUR: اقتصاد آمریکا رشد چشمگیری را نشان می‌دهد. از سوی دیگر، اروپا در تعطیلی سراسری گسترده‌ای قرار دارد و ظاهراً رکود دومی را تجربه می‌کند. نسبت کسانی که در اتحادیه اروپا حداقل یک واکسن کووید-۱۹ را زده‌اند، ۲۵٫۱% است درحالی‌که این عدد در آمریکا ۶۳٫۲% یعنی دو و نیم برابر است. آیا یورو در چنین شرایطی می‌تواند رشد کند؟ هفته گذشته فقط ۲۵% از متخصصان پاسخ مثبتی به این سؤال دادند ولی حق با آنها بود: جفت‌ارز USD/EUR  روز سه‌شنبه ۲۰ آوریل به ۱٫۲۰۸۰ رسید.

اطلاعات بیشتر2021 آوریل 17

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۹ تا ۲۳ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

USD/EUR: هفته گذشته دو اتفاق مهم اقتصادی افتاد: آمارهای چشمگیر و قدرتمند اقتصاد کلان آمریکا و نزول بازده اوراق قرضه دولتی ۱۰ ساله آمریکا. طبق داده‌هایی که پنجشنبه ۱۵ آوریل منتشر شدند فروش‌های خرده‌فروشی آمریکا در ماه مارس به ۹٫۸%+ افزایش پیدا کرد (که برخلاف پیش‌بینی ۵٫۹%+ و افت ۲٫۷%- فوریه بود) و این بهترین شاخص در ۱۰ ماه گذشته بوده است. اتفاقاتی که در بازار کار رخ داده‌اند نیز احیای فعال اقتصاد آمریکا را نشان می‌دهند. به همین دلیل، تعداد تقاضاهای اولیه برای حقوق بیکاری از ۷۶۹ هزار به ۵۷۶ هزار مورد افت کرده است. این رقم نه‌تنها از مقدار پیش‌بینی شده ۷۰۰ هزار بیشتر است بلکه پایین‌ترین سطح از آغاز همه‌گیری کووید -۱۹ تابه‌حال است. تولید صنعتی نیز ۲٫۷% رشد کرده است.

اطلاعات بیشتر2021 آوریل 10

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۲ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته قبل را مرور می‌کنیم:

USD/EUR : اقتصاد آمریکا همچنان با قدرت در حال بازیابی قدرت خودش است. شاخص S&P500 به عدد بالای جدیدی دست پیدا کرده و ارزش اوراق خزانه آمریکا نیز درحال‌رشد است و به همین دلیل، بازده آنها کاهش یافته است. دلار هم همراه با کاهش بازده اوراق در حال نزول است.

اطلاعات بیشتر2021 آوریل 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ آوریل تا ۹ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ آوریل تا ۹ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا نگاهی به رویدادهای هفته گذشته می‌اندازیم:

USD/EUR: اقتصاد آمریکا همچنان با قدرت در حال بازسازی است. داده‌های چشمگیر بازار کار، شاهدی بر این ادعا هستند. به همین دلیل تعداد مشاغل جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی (NFP) در مقایسه با دوره قبل تقریباً دوبرابر شده‌اند (رشد از ۴۶۸ هزار به ۹۱۶ هزار) و این افزایش از پیش‌بینی‌های قبلی (۶۴۷ هزار) نیز ۳۰% بالاتر است. شاخص «PMI تولیدی ISM» نیز از ۶۰٫۸ به ۶۴٫۷ افزایش یافته است. ضمناً طبق گزارش ADP نرخ اشتغال در بخش خصوصی نیز از ۱۷۶۰۰۰ به ۵۱۷۰۰۰ افزایش یافته است. همه این اطلاعات نشان می‌دهند که بسته محرک مالی اقتصاد و تزریق پول به اقتصاد آمریکا، مؤثر بوده‌اند. اما آیا این خبر خوبی برای دلار است؟

اطلاعات بیشتر2021 مارس 28

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ مارس تا ۲ آوریل ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ مارس تا ۲ آوریل ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : وضعیت دلار از زمان آغاز همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ مرتباً به‌صورت دوره‌ای تغییر کرده است و گاهی به یک پناهگاه امن و گاهی به یک دارائی ریسکی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. مثلاً دلار در حین صعود بازارهای سهام در نوامبر تا دسامبر ۲۰۲۰ نزول کرد. ولی دلار از ژانویه همراه با S&P500 رشد کرد. حالا شاخص S&P500 در منطقه بالاترین مقدار طول تاریخ یعنی ۳٫۷۹۵ قرار گرفته است. شاخص دلار DXY  هم در منطقه سالانه بالای خودش یعنی ۹۲٫۷۲ قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ مارس ۲۰۲۱ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD : پس از جلسه «کمیته بازار باز» (FOMC) مشخص شد که فدرال رزرو آمریکا قصد ندارد که حداقل تا سال ۲۰۲۳ نرخ‌های بهره را افزایش دهد. تا زمانی که تورم در آمریکا درحال‌رشد است، بخش تولید در حال احیا است و بخش خدمات رشد می‌کند، فدرال رزرو نمی‌خواهد سایر پارامترهای برنامه تسهیل مقداری (QE) را نیز تغییر دهد. فدرال رزرو عقیده دارد که لایحه‌ای که رئیس‌جمهور جو بایدن درباره بسته ۱٫۹ تریلیون دلاری جدید امضا کرده است، اقدام کاملاً مناسبی برای تحریک اقتصاد در حال حاضر است.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ مارس ۲۰۲۱ نخست نگاهی به رویدادهای هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD حتماً به یاد دارید که«جروم پاول» رئیس فدرال رزرو با سخنرانی‌اش در ۴ فوریه، بازارهای سهام آمریکا را به معنای واقعی کلمه پایین کشید. «پاول» هیچ واکنشی نسبت به جهش بازده اوراق خزانه آمریکا که در بالاترین مقدار سالانه‌شان بسته شدند، نشان نداد. هم‌زمان به احتمال سخت‌گیرانه‌تر کردن سیاست پولی اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر2021 مارس 6

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۰۸ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۰۸ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۱ابتدا مروری بر اتفاقات هفته گذشته خواهیم داشت:

EUR/USD : یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید «جاروی نو چیزهای کهنه را خوب تمیز می‌کند». اگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا هنوز هم رئیس‌جمهور مانده بود و جایش را به جو بایدن نمی‌داد، احتمالاً «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو را به دلیل سخنرانی‌اش در پنجشنبه چهارم فوریه که بازارهای سهام آمریکا را به معنای واقعی کلمه پایین کشید، یک «خائن» لقب می‌داد. پاول نسبت به جهش بازده اوراق خزانه آمریکا که در بالاترین مقدار سالانه بسته شد هیچ اشاره‌ای نکرد ولی هم‌زمان به احتمال سیاست پولی انقباضی زودرس اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 01 تا 05 مارس 2021

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 01 تا 05 مارس 2021 نخست نگاهی به اتفاقات هفته گذشته می‌اندازیم:

EUR/USD : همان‌طور که انتظار داشتیم، سخنرانی رئیس فدرال رزرو کاملاً جذاب بود. «جروم پاول» گزارش شش‌ماهه‌ای درباره سیاست پولی را به کنگره ارائه کرد که نشان می‌داد اوضاع احیای اقتصادی آمریکا آن‌قدر که انتظارش را داشتیم، خوب نیست. جهش فعالیت اقتصادی در تابستان ۲۰۲۰ با کند شدن نرخ رشد دنبال شده است. روند کاهش بیکاری کند شده است و هزینه‌های خانوار نیز افزایش پیدا نکرده‌اند.

اطلاعات بیشتر2021 فوریه 20

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱

پیش‌بینی فارکس و پیش‌بینی ارزهای دیجیتال برای ۲۲ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۱ ابتدا اتفاقات هفته گذشته را مرور می‌کنیم:

EUR/USD: افزایش شدید بازده اوراق قرضه در آمریکا و اروپا فقط به بازار سهام ضربه نزد بلکه به معاملات حمل ارز (کَری ترید) هم لطمه زد و ارزهای تأمین مالی که عمدتاً شامل یورو و دلار آمریکا می‌شوند را حمایت کرد. به‌خاطر دارید که ارز تأمین مالی معمولاً به ارز با نرخ بهره پایین گفته می‌شود. معامله‌گران هنگام اجرای استراتژی معامله حمل ارز، ارز را وام می‌گیرند و بعد آن را به یک ارز دیگر، مثلاً به ارز کشورهای درحال‌توسعه که نرخ بهره بالاتری دارند، تبدیل می‌کنند و سپس آن را سپرده‌گذاری می‌کنند. و حالا کاهش احساس ریسک باعث خروج معامله‌گران از این نوع معامله‌ها شده است و هم یورو و هم دلار را تقویت کرده است. روشن است که این شرایط می‌تواند تحکیم جایگاه این جفت‌ارز را توضیح دهد. و اگرچه در نیمه اول این هفته، برتری با دلار بود اما پس از آن سرمایه‌گذاران از چهارشنبه ۱۷ فوریه اقدام به خرید یوروی ارزان‌تر کردند. به‌این‌ترتیب این جفت‌ارز هفته را در سطح ۱٫۲۱۲۰ آغاز کرد و تقریباً در همان سطح یعنی در ۱٫۲۱۱۵ به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 11 بعدی
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را دنبال کنید (در شبکه های اجتماعی)